1STAGE VESTLUS


Iga kuu istume maha ühe andeka inimesega, et hubases õhkkonnas vestelda tema elust, tööst, loovusest ja harjumustest.

See ei ole intervjuu, ega küsitlus. See on vestlus. Sukeldume sügavale meie külalise mõttemaailma. Nende intiimsete ja ausate vestluste eesmärk on olla inspiratsiooniks nii meile endale, kui ka vestluse vaatajale.

"1STAGE vestlus" on mõneti isekas projekt. Teeme seda sellepärast, et õppida inimestelt, kes huvitavad meid ennastki. Nendelt isikutelt küsime küsimusi, mis tõeliselt ka meile huvi pakuvad. Tihti soovivad nendele samadele siirastele ja tõelistele küsimustele vastust saada ka tuhanded teised inimesed. Tunneme, et sellega saame kõigile kasulikud olla.

Meie külalised on pärit erinevatest eluvaldkondadest: meelelahutus, ettevõtlus, sport, kunstid, muusika, film, teater jpm.


VESTLUS #30 - Orm Oja

Orm Oja on tippkokk ja ettevõtja.

"Minu kokakarjäär on pealtnäha suur osa minu identiteedist. Ja ongi. See on minu kirg ja töö mida olen teinud igapäevaselt pea 14 aastat. Aga mulle meeldib rääkida ka päris asjadest. Ja sellepärast ma tulingi siia saatesse."

VESTLUS #29 - Mihkel Raud

Mihkel Raud on muusik, kirjanik ja meelelahutaja. 

Mihkli aus ja otsekohene ellusuhtumine loob temast imago kui mehest, kellel on vastused ja lahendused kõikidele küsimustele. Kuid siiski on ka tema elus aspekte, kus käivad veel otsingud. "See niisugune keskne hirm, et äkki ühel hetkel enam ei tule e-maile. Enam ei kutsuta näiteks sinu saatesse või mõnda teise sellisesse. Ühel hetkel ma ei ole enam huvitav inimeste jaoks."

VESTLUS #28 - Ülle Lichtfeldt

Ülle Lichtfeldt on näitleja.

“Julgege armastada, julgege vihata. Julgege nutta, julgege naerda. Elada. Teha vahest täiesti lollusi, leti peal tantsida.” Ülle on siiras ja hakkaja naine. Oma karge ellusuhtumisega tõi ta vestlusesse huvitavaid mõtteid ja tähelepanekuid elust. 

VESTLUS #27 - Kelly Sildaru

Kelly Sildaru on freestyle-suusataja ja olümpiamängude pronksmedalist. 

Kelly on noor neiu, kuid lühikese ajaga on ta jõudnud korda saata asju, millest ta lapsena ei osanud unistadagi. Vestlesime sellest, kuidas ta on kujunenud selleks, kellena meie teda täna tunneme ning millised on tema tulevikuplaanid.

VESTLUS #26 - Pääru Oja

Pääru Oja on näitleja.

"Näitlemine, see on lihtne maailm. Päriselu on keeruline. Kõnni tänaval, vaata, arva miskit asjadest." Pääru on näitleja, kelle senine karjäär on sisaldanud töötamist muuhulgas ka suurtes maailmatasemel seriaalides, ent karismaatilise näitleja hoiak on pigem tagasihoidlik ja malbe. Suurepärane vestlus näitlemisest, aga ka elust enesest.

VESTLUS #25 - Ragnar Klavan

Ragnar Klavan on jalgpallur. 

 "Loomu poolest olen suur unistaja. Aga oht on see, et jäädki unistama. Tuleb ka tegutseda. 13-aastaselt tekkis mul unistus, et kui suureks saan, siis lähen Inglismaale Premier League'i mängima. Väiksest Viljandist, kus ma ei olnud kõige andekamgi 24 seast, oli see päris suur tükk, millest unistama hakata. Ma ei julgenud sellest kellelegi rääkida, see oli minu sees. Sain aru, et pean selle suure unistuse väiksemateks tükkideks tegema."

VESTLUS #24 - Karl-Erik Taukar

Karl-Erik Taukar on muusik ja saatejuht.

Ülimalt karismaatiline Karl-Erik Taukar andis ägeda lõpuakordi meie teisele hooajale. Vestlesime muidugi Taukari muusikukarjäärist, aga ka sügavamatel teemadel nagu suured õppetunnid ja olulised oskused elus.

VESTLUS #23 - Heidy Purga

Heidy Purga on raadio- ja teleajakirjanik ning poliitik.

"Teatud annus elevust või seda tunnet, et sul on liblikad kõhus - see on väga tervitatav. See tähendab, et see mida sa teed, läheb sulle korda." 

Heidy on mitmekülgne persoon ja tal on kogemusi paljudel tegevusaladel. Vestlesime näiteks teemadel, et kust leida julgust uute projektidega tegelemiseks, kuidas enda sees jamasid klaarida, kultuurist, muusikast ja paljust muust.

VESTLUS #22 - Juhani Särglep

Juhani Särglep on videograaf ja maailmarändur.

"Oluline on unistada ja oma unistused reaalselt kirja panna. Ja oluline on võimalikult suurelt unistada. Töötama peab õige asja kallal. Võid rasket tööd teha, aga kui teed vale asja kallal tööd, siis pole mingit pointi. See ongi kõige keerulisem küsimus."

VESTLUS #21 - Andrei Zevakin

Andrei Zevakin on meelelahutaja, muusik ja youtuber.

"Ma olen lihtsalt mingitele asjadele jah öelnud, et davai ma teen selle ära ja vaatame edasi, mis saab."

Andrei juhindub oma elus lihtsast põhimõttest. Üks asi viib teiseni, tähtis on lihtsalt alustada. Andrei on noor mees, kes jagab meie vestluses väga elukogenud mõtteid. 

VESTLUS #20 - Eda-Ines Etti

Eda-Ines Etti on laulja ja saatejuht.

"Minus on natukene sellist rebelit, ma ei taha olla nagu teised. Võib-olla pealtnäha malbe, aga seesmiselt olen pigem rahutu tüüp. Otsiv, tahan kogu aeg paremini - mingis mõttes perfektsionist." 

Rääkisime tema kujunemisest muusikuks, lapsevanema rollist ja üleüldiselt tema vaadetest elule ja tööle. Head vaatamist!

VESTLUS #19 - Hannes Võrno

Hannes Võrno on kunstnik ja saatejuht. 

"Mulle hästi palju kleebitakse külge seda, et jälle ta kritiseerib ja vingub. Ei, ma lihtsalt avaldan oma arvamust otsekoheselt. Selles kõiges ei ole mingisugust etteheidet kellelegi." Hannes Võrno on mees, kelle lugude jutustamise oskus on võrreldamatu. Vestluse käigus kõlavad temalt mitmed mõttekäigud, mis haaravad kuulaja endasse selliselt, et ajataju kaob täielikult. Head vaatamist!

VESTLUS #18 - Henessi Schmidt

Henessi Schmidt on näitleja. Tema hiljutiste projektide hulka kuuluvad näiteks kohalike abistamine Ugandas ja näitlemine Netflixi uues seriaalis "Vikings: Valhalla". 

 "Kui miski tundub hirmus, siis see tundub mulle ka õige suund, kuhu liikuda. Elan niimoodi, et püüan kuulata, mida elu mulle sosistab. Elu on õpetanud, et kui oskad seda sosinat varakult kuulata, siis on lihtsam."

VESTLUS #17 - Ants Rootslane

Ants Rootslane on terapeut ja kõneleja. Hetkel mil Ants siseneb ruumi, on koheselt tunda huvitavat energiat, mida on keeruline sõnadega seletada. Tema karismaatilisus ja otsekohesus haaras põnevalt nii meie saatemeeskonna kui ka kohale tulnud publiku. Ilmselt sellepärast tuligi seekordne vestluse episood senistest kõige pikema kestusega. Nautige!

VESTLUS #16 - Liis Lemsalu

Liis on Eesti muusikamaastikul olnud tegus juba üle kümne aasta ning tema energilisus ja positiivsus on eeskujuks kõigile. Kuidas ta seda teeb, kuidas selleni jõudis ja millised väljakutsed tema elus ja töös esinevad? Head vaatamist!

VESTLUS #15 - Gameboy Tetris

Pavel Botšarov ehk Gameboy Tetris on üks omanäolisemaid muusikuid Eestis. Samurail ei ole eesmärke, tal on teekond. Gameboy ütleb, et ta teeb muusikat lihtsalt protsessi pärast ja ta tõesti armastab seda. Milline nägi välja noore poisi teekond üheks populaarseimaks Eesti muusikuks? Head vaatamist!

VESTLUS #14 - Evelin Võigemast

Evelin Võigemast on näitleja.

Evelin on harjunud lavalaudadel etendama erinevaid rolle. Vahel naljakaid, vahel kurbasid. Vestlesime teemal, et milliseid rolle aga on vaja kanda päriselus ning kuidas nendega toime tulla.  

VESTLUS #13 - Ari Matti Mustonen

Ari Matti Mustonen on stand-up koomik

Ari tähelend Eesti komöödiamaastikul ei ole märkamata jäänud ühelgi huumorihuvilisel. Milline aga näeb välja see osa teekonnast, mis esmapilgul avalikkusele silma ei paista? Just sellel teemal Ariga vestlesimegi. Loomulikult sai vestluses ka veidi nalja.Vestluses võib esineda üksikuid krõbedamaid (loe: vaatamine omal vastutusel) väljendeid. Head vaatamist!

VESTLUS #12 - Eeva Esse

Eeva Esse on ajakirjanik ja saatejuht.

Eeva paistab silma oma julguse ja sihikindlusega. Vestluses küsisime muuhulgas, et kuidas ikkagi enesekindlalt liikuda oma eesmärkide suunas. Eeva vastus oli: “Mida rohkem sa ütled mulle ei, seda rohkem tahan näidata, et ma suudan."

VESTLUS #11 - Joel Ostrat

Joel Ostrat on kokk, restoranide eestvedaja ja ettevõtja.

Joel on mees, kes oma rõõmsameelsuse ning sihikindlusega liigub elust läbi nagu nuga võist. Suure osa oma ajast veedab Joel tipprestoranide köögipoolel, kuid see on vaid jäämäe tipp. 

VESTLUS #10 - Robert Rool

Robert Rool on teleajakirjanik ja meelelahutaja.

Kümnenda vestluse külaline Robert Rool on hea näide sihikindlusest. Robert on mees, kelle energia täidab kogu ruumi pikaks ajaks. Kuidas seada omale eesmärke ning iga päev nendele lähemale liikuda? Vaadake läbi meie vestlus ning pärast seda olete vastusele kindlasti sammukese võrra lähemal.

VESTLUS #9 - Kaidi Laur

Kaidi Laur on terapeut, kirjanik, koolitaja ning joogaõpetaja.  

“Aeg on meie kontrolli all. Aeg on illusioon. Kuidas saab olla, et mõnikord on sekundid pikad ja mõnikord ei ole. See peab olema meie meeleseisundiga võrdne. Seda kas meil on aega või ei, sõltub sellest, millises meeleseisundis me oleme”.

 Head vaatamist! 

VESTLUS #8 - Kristjan Järvi

"Lava on põgenemiskamber. Võib öelda, et kirik."

Kaheksanda vestluse külaline on Kristjan Järvi. Ta on helilooja, produtsent, dirigent ja ettevõtja. Väga mitmekülgne mees. Mõistagi vestlesime muusikast - kuidas tunnetame muusikat...ja elu üldisemalt. Kogemustest ja ootustest. Spontaansusest. Miks peaks inimene tegelema just sellega, mis talle meeldib. 

VESTLUS #7 - Johann Urb

Kas märksõnad “mindfulness", “tänulikkus" ja "Eesti mees teisel pool ookeanit tegusid tegemas” tekitavad sinus elevust? Kui jah, siis meil on midagi sulle. 


1STAGE Vestlus #7 on teie ees. Johann Urb on suure osa oma elust pühendanud sellele, et luua tasakaal keha ja hinge vahel. Mida huvitavat on ta sellel teel õppinud? Vaata järgi! 

VESTLUS #6 - Saskia Alusalu

Saskia Alusalu on eeskujuks paljudele noortele sportlastele. Kuidas noor neiu läks oma unistusi püüdma ja mis on taganud jätkusuutlikkuse, et olla tipus? Proovisime nendele küsimustele vestluse käigus vastust leida. 

Head vaatamist! 

VESTLUS #5 - Kristel Kruustük

1STAGE vestluse toolile on saabunud juba viies külaline. Pange ennast valmis tõeliselt inspireerivaks vestluseks. Seekordne vestluspartner lõi juba 23-aastaselt idufirma, läbi mille on temast kasvanud üks Eesti edukamaid naisettevõtjaid. See tegus ja ettevõtlik naine on ei keegi muu, kui Kristel Kruustük! 

Vestlesime teemadel nagu mentorlus, väljakutsed, hirmudega tegelemine, ettevõtlus ja muidugi harjumused. Nautige!

VESTLUS #4 - Daniel Levi Viinalass

"Meie väärtus ei seisne ainult selles mida me teeme, vaid ka selles, kes oleme." 

1STAGE on kevadunest ärganud ning jätkame inspireerivate persoonidega vestlemist. Neljas külaline on särasilmne muusik ja õhtujuht - Daniel Levi Viinalass! Vestlesime muusiku elust, rõõmsatest hetkedest, potentsiaali realiseerimisest ja paljust muust.

VESTLUS #3 - Yoko Alender

“Läbi elu olen püüdnud vastata küsimusele - kelleks tahan saada? Hiljuti olen jõudnud tõdemuseni, et tahan saada iseendaks."Poliitik, arhitekt, joogatreener, lapsevanem. Need on vaid mõned rollid, läbi mille Yoko liigub iseendaks saamise poole. Rollidele ja positsioonidele Yoko aga suurt tähtsust ei omanda. 

Meil on suurim rõõm esitleda teile väga põnevat ja sisukat vestlust. Edukat vaatamist!

VESTLUS #2 - Eia Uus

1STAGE vestluse teine külaline on inspireeriv kirjanik Eia Uus. Lisaks aktiivsele kirjanikutööle juhib Eia igapäevaselt kirjastuse tööd (Postimees Kirjastus). Seekordses vestluses arutleme teemadel nagu kirjaniku elu, autentsus artisti loomingus ja nõuanded alustavale kirjanikule. Loomulikult põrgatasime mõtteid ka meie vestluste läbivatel teemadel - harjumused ja loovus.

VESTLUS #1 - Sander Rebane

1STAGE vestluse esimene külaline on andekas näitleja Sander Rebane. Lisaks näitlemisele tegeleb Sander ka mitmete teiste loominguliste tegevustega, näiteks dramaturgia ja fotograafiaga. Vestlesime Sandriga sellistel põnevatel teemadel nagu harjumused, loovus, õnnestumised ja ebaõnnestumised. 

Using Format